Koenzym Q10 – opinie ekspertów i użytkowników

Na stronie przedrukowujemy opinie na temat koenzymu Q10 opublikowane w czasopismach, pismach i literaturze medycznej oraz na forach.

Koenzym Q10 – opinie ekspertów

W artykule opublikowanych na łamach The Windsor Star doktor Karl Folker, jeden z pionierów badań nad koenzymem Q10 stwierdza, że „już 25% deficytu koenzymu Q10 wystarczy, żeby spowodować chorobę, a niedobór rzędu 75% może prowadzić do śmierci”.

______

Na łamach Los Angeles Times (artykuł „Miracle? No, but Q10 has promise”) doktor Robert Bonakdar, dyrektor katedry leczenia bólu w Centrum Medycyny Integracyjnej w La Jolla, stwierdza, że koenzym Q10 „to rozgrywający mitochondriów. Poziom koenzymu Q10 determinuje produkcję energii, decyduje czy jest wytwarzana efektywnie, czy opieszale”.

Koenzym w optymalnej dawce dla szybszych efektów, sprawdź: >>> Koenzym Q10 300 mg <<<

Dr Bonakdar dodaje też, że suplementy z Q10 pomogły wielu jego pacjentom z migrenami, fibromyalgią i zespołem przewlekłego zmęczenia, mówi, że „niektórzy ludzie reagują bardzo dobrze na małe dawki, a inni nie reagują na koenzym nawet podawany w dużych dawkach”.

______

W tym samym artykule doktor Brent Bauer, dyrektor katedry medycyny komplementarnej i integracyjnej w Klinice Mayo (Rochester, Minnesota) stwierdza, że „nawet jeśli suplementacja koenzymem Q10 nie pomaga w unikaniu skutków ubocznych różnych terapii, to wykonuje swoje zadanie, bo zachęca ludzi do stosowania zaleconych im leków ratujących życie”.

______

Autor Poczty Zdrowia, Jean-Marc Dupuis, znawca naturalnych metod leczenia, medycyny konwencjonalnej i niekonwencjonalnej w jednym z artykułów pisze: „Gdyby przyszło mi wyjechać na bezludną wyspę i zabrać tylko jeden suplement diety, byłby to… CoQ10, zwany też koenzymem Q10 lub ubichinonem.”

______

Na łamach TodaysDietitian.com opublikowano wywiad z kilkoma ekspertami. Zdaniem jednego z nich – Kevina Woolfa, lekarza medycyny o specjalizacji kardiologicznej, pracującego na Uniwersytecie URMC w Nowym Jorku „spośród wszystkich przebadanych suplementów koenzym Q10 ma największy potencjał w leczeniu nadciśnienia”.
Opinię doktora Woolfa potwierdza John Cuomo, dyrektor badań i rozwoju z katedry Nauk o Zdrowiu na Uniwersytecie St. Augustine.

______

Popularyzatorem i zwolennikiem suplementacji koenzymem Q10 jest też doktor Stephen Sinatra, dyplomowany kardiolog i wybitny amerykański ekspert w dziedzinie kardiologii naturalnej (ukierunkowanej na holistyczne podejście do leczenia chorób układu sercowo – naczyniowego).

 W jednym z wywiadów dr Sinatra stwierdza:
„ Wierzę, że każdy powinien brać CoQ10. Po prostu wiem, że to silny, unikalny, niezwykły i odżywczy związek. Musisz go uzupełniać, żeby zapewnić paliwo mitochondriom.” W tym samym wywiadzie dr Sinatra dodaje „Wierzę, że CoQ10 absolutnie wspiera organizm i działa przeciwstarzeniowo. Koenzym poprawia jakość życia i opóźnia procesy starzenia się ciała”.

Koenzym w optymalnej dawce dla szybszych efektów, sprawdź: >>> Koenzym Q10 300 mg <<<

Opinie użytkowników

Dla przeciwwagi opinie użytkowników pochodzą z polskich for internetowych. Wybraliśmy jedynie opinie o wartości merytorycznej.

Koenzym Q10 a arytmia (opinie)

koenzym q10 opinie arytmia

Koenzym Q10 a choroby układu krążenia (opinie)

koenzym q10 opinie kardiologiczne

Koenzym Q10 a migrena (opinie)

koenzym q10 opinie migrena

Koenzym w optymalnej dawce dla szybszych efektów, sprawdź: >>> Koenzym Q10 300 mg <<<

Koenzym Q10 a paradontoza i choroby dziąseł (opinie)

koenzym q10 opinie paradontoza

Koenzym Q10 a wydolność organizmu, energia i krążenie (opinie)

koenzym q10 opinie uroda zdrowie energia

Koenzym Q10 a wydolność treningowa (opinie)

koenzym q10 opinie wydolność

Koenzym w optymalnej dawce dla szybszych efektów, sprawdź: >>> Koenzym Q10 300 mg <<<

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>